اینفوگرافیک | نشانه‌های افسردگی در سالمندان

نشانه های افسردگی در سالمندان با احساسات غم و اندوه متفاوت است و بر رفاه زندگی، اشتها، الگوی خواب آنها تاثیرگذار است؛ تشخیص سریعتر علائم افسردگی و کمک به درمان آن می تواند سالمند را به زندگی عادی برگرداند.
ادامه مطلب

نیازهای روزانه برای مراقبت و نگهداری از سالمندان

اگر در میان اعضای خانواده، دوستان و یا همسایگان خود فرد سالمندی دارید، قطعا با نیازها، مسائل و چالش‌های روزانه آن‌ها آشنایی دارید. می‌دانید که باید به آن‌ها حس استقلال دهید و آن‌ها را در کارهای دشوار کمک کنید.
ادامه مطلب

بررسی ۶ مزیت و اثرات یوگا بر جسم و روح سالمندان

یوگا روح و ذهن شما را تازه می کند. بدن شما را توانمند کرده و اندام های داخلی و سیستم هورمونی بدنتان را متعادل نگه می دارد. اگر این تفکر را دارید که ورزش یوگا فقط برای جوانان است، به شما می گوییم، اشتباه می کنید.
ادامه مطلب

علل زانو درد در سالمندان چیست و برای جلوگیری چه باید کرد؟

درد زانو ممکن است به دلیل پارگی رباط یا پارگی غضروف باشد؛ شرایط پزشکی از جمله آرتروز، نقرس و عفونت نیز می تواند باعث زانو درد شود؛ بسیاری از دردهای جزئی زانو به مراقبت و اقدامات پزشکی پاسخ مثبت می دهند.
ادامه مطلب

افسردگی در سالمندان ، از تشخیص تا درمان افسردگی

در میان افراد مسن افسردگی سالمندی بیماری شایعی است اما به معنای طبیعی بودن آن نیست؛ افسردگی در آمریکا ۶ میلیون نفر از افراد بالاتر از ۶۵ سال را درگیر می کند اما فقط ۱۰ درصد آن ها افسردگی را درمان می کنند.
ادامه مطلب