اختتامیه جشنواره نمایشنامه خوانی و نمایشنامه نویسی رضوی برگزار شد


 مراسم اختتامیه ی نخستین جشنواره ی سراسری نمایشنامه خوانی و نمایشنامه نویسی رضوی (زیارت) روز چهارشنبه 25 اسفندماه 1400 در تالار فرهنگ و هنر شهر قم با حضور برگزیدگان، میهمانان و مسئولین فرهنگی و هنری برگزار شد.

 

در این مراسم که به دلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی ، با تعداد محدود شرکت کنندگان برگزار شد، حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و دبیر جشنواره ، رفایی مشاور فرهنگی و مسئول امور استانها و کریم دادیان مدیر بخش پژوهش و انتشارات بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) ، مقیمی معاون امور زائرین استانداری قم ، طباطبایی مدیرعامل و سعید تهرانی رئیس اداره فرهنگی هنری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم ، شهرام کرمی به نمایندگی از هیئت داوران جشنواره ، حسن دلیر معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ، سید حسین فدایی حسین دبیر علمی-تخصصی جشنواره ، محمدرضا آزاد عضو هیئت انتخاب جشنواره و اصغر نوبخت پیشکسوت تئاتر قم حضور داشتند.
در ابتدای این برنامه علی فرحناک مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی استان قم و دبیر اجرایی این جشنواره ضمن عرض خیر مقدم به ارائه ی گزارش روند برگزاری جشنواره پرداخت . سپس حسینی کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و دبیر جشنواره ، درباره ی کیفیت برگزاری جشنواره و حضور موفق 11 گروه نمایشی در بخش نمایشنامه خوانی سخن گفت و افزود : امبیدوارم در سال آینده این جشنواره با کیفیت و کمیت بهتری برگزار شود. وی همچنین بر نقش هنرمندان تئاتر استان قم در توسعه ی تئاتر دینی و مذهبی تاکید کرده و ابراز امیدواری کرد با شناسایی و همراهی هنرمندان تئاتر رضوی ، اشاعه ی فرهنگ دینی و مذهبی به ویژه فرهنگ رضوی در جامعه افزایش داشته باشد.
در ادامه ی این مراسم بخش تصویری کوتاهی درباره ی زنده یاد سعید تشکری پخش و سپس با حضور حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و دبیر جشنواره  و سید حسین فدایی حسین دبیر علمی- تخصصی جشنواره ، لوح یادمام و اولین تندیس جشنواره به پاس سالها تلاش در عرصه ی فرهنگ و هنر رضوی ،به نمایندگی از خانواده ایشان ، به آقای رفایی مشاور فرهنگی و مسئول امور استانهای بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) تقدیم شد. توضیح اینکه خانواده ی مرحوم تشکری به دلیل برگزاری مراسم چهلمین روز درگذشت ایشان در مشهد ، موفق به حضور در مراسم اختتامیه نشدند.
پس از اهدای لوح تقدیر توسط مدیرکل و معاون استاندار قم رفایی مشاور فرهنگی و هنری و امور استان‌های بنیاد ضمن تشکر از برگزارکنندگان جشنواره در بزرگداشت مرحوم سعید تشکری نویسنده کارگردان و هنرمند فقید مشهدی اشاره نمود که ایشان در سال گذشته ۱۳۹۹ به عنوان خادم فرهنگ رضوی از سوی بنیاد امام رضا علیه السلام انتخاب و از ایشان تقدیر به عمل آمده است وی در قسمتی از سخنان خود به برگزاری جشنواره نمایشنامه خوانی برای اولین بار اشاره کرده که با توجه به جایگاه خاص استان قم در هنر های نمایشی و تعزیه خوانی در کشور اظهار امیدواری کرد که دوره های بعدی این جشنواره انشاالله با رفع بیماری کرونا با قوت و حضور تمام گروه ها برگزار گردد و استان قم در بین پایگاه نشر معارف رضوی از از حیث جایگاه رتبه دوم را در برنامه های هنری بعد از مشهد داشته باشد
در بخش دیگری از این مراسم ، مقیمی معاون امور زائرین استانداری قم به ایراد سخن پرداخته و بر تاثیر گذاری هنرنمایش رضوی و حمایت مسئولین در راستای اشاعه ی فرهنگ اسلامی تاکید نمود.وی همچنین ابراز امیدواری کرد هر قدمی که از سوی هرکدام از عاشقان امام رضا(ع) با هدف خدمت برداشته می شود ، مورد توجه و عنایت آن امام همام قرار گیرد.

 

منبع: روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام

 

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.