روزهای آلوده کودکان اوتیسم را روانه بیمارستان می کند

 

یک مطالعه جدید نشان داد که قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض آلودگی هوا با خطر بالاتر بستری شدن در بیمارستان در میان کودکان مبتلا به اختلال رشد مرتبط است.

به نقل از مدیسن نت، افراد مبتلا به اختلال اوتیسم، اغلب به دلیل علائمی مانند بیش فعالی، پرخاشگری و آسیب به خود بستری می‌شوند. این مطالعه در کره نشان داد در حالی که التهاب عصبی و التهاب سیستمیک را می‌توان از طریق داروها، رژیم غذایی و مکمل‌ها بهبود بخشید، قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض آلودگی هوا ممکن است این علائم را تشدید کند.

دانشمندان خاطرنشان کردند که سیستم عصبی در حال رشد کودک نیز نسبت به سیستم عصبی بزرگسالان در معرض تماس‌های محیطی آسیب پذیرتر است.

دکتر «یون چول هونگ»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان دانشگاه ملی سئول، در این باره می‌گوید: «این مطالعه نشان می‌دهد که قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض آلودگی هوا بر تشدید علائم اختلال اوتیسم تأثیر می‌گذارد، که در بین پسران برجسته‌تر از دختران است».

در این مطالعه، محققان از داده‌های دولت کره جنوبی در مورد پذیرش روزانه کودکان ۵ تا ۱۴ سال مبتلا به اوتیسم در بیمارستان‌ها بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ استفاده کردند.

تیم تحقیق همچنین اطلاعاتی را در مورد سطوح روزانه ملی ذرات ریز (PM۲.۵)، دی اکسید نیتروژن (NO۲) و ازن (O۳) در هر یک از ۱۶ منطقه در کره جنوبی تا شش روز جمع آوری کردند.

با تجزیه و تحلیل اعداد، تیم تحقیق دریافت قرار گرفتن در معرض آلاینده‌ها با خطر بالاتر بستری شدن در بیمارستان برای کودکان مبتلا به اوتیسم، به ویژه برای پسران مرتبط است.

در آلودگی PM۲.۵، به ازای افزایش هر ۱۰ میکروگرم در هر متر مکعب هوا، ۱۷ درصد خطر بستری شدن در بیمارستان برای اوتیسم افزایش می‌یابد. افزایش ۱۰ قسمت در میلیارد NO۲ با ۹ درصد خطر بیشتر و برای O۳ با ۳ درصد خطر بیشتر همراه بود.

محققان محاسبه کردند که قرار گرفتن در معرض این آلاینده‌ها با ۲۹ درصد بیشتر خطر بستری شدن در بیمارستان برای مبتلایان به اوتیسم همراه است و NO۲ بیشترین تأثیر را دارد. دلایل بستری شدن در بیمارستان شامل موارد بیش فعالی، پرخاشگری یا خود آسیبی بود.

محققان اذعان می‌کنند: «این نتایج تاکید می‌کند که کاهش قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا باید برای مدیریت علائم اوتیسم در نظر گرفته شود.»

 

 

منبع: مهر

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.