بارداری برای زنان مبتلا به اوتیسم استرس بیشتری دارد

 

بر اساس یک مطالعه جدید، زنان مبتلا به اوتیسم در دوران بارداری بیشتر در برابر افسردگی و اضطراب آسیب پذیر هستند.

به نقل از هلث دی نیوز، «سارا همپتون»، محقق ارشد از دانشگاه کمبریج بریتانیا، می گوید: «لازم است که غربالگری و حمایت موثر سلامت روان برای کمک به این گروه در دسترس باشد.»

محققان این مطالعه بیش از ۹۰۰ زن را در مورد تجربه بارداری مورد بررسی قرار دادند. هر کسی که در آن زمان باردار بود یا قبلاً زایمان کرده بود، واجد شرایط شرکت در نظرسنجی آنلاین بود.

در مجموع، ۴۱۷ نفر از پاسخ دهندگان مبتلا به اوتیسم بودند و ۵۲۴ نفر اوتیسم نداشتند.

زنان مبتلا به اوتیسم تقریباً سه برابر بیشتر احتمال دارد که افسردگی قبل از زایمان را گزارش کنند. حدود ۲۴ درصد از مبتلایان به اوتیسم، در مقایسه با ۹ درصد دیگر، افسردگی را تجربه کردند. نزدیک به نیمی - ۴۸٪ - از افراد مبتلا به اوتیسم اضطراب را تجربه کردند، در حالی که تنها ۱۴٪ از پاسخ دهندگان بدون اوتیسم اضطراب داشتند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که زنان مبتلا به اوتیسم از مراقبت های بهداشتی مرتبط با بارداری خود رضایت کمتری دارند. آنها کمتر به متخصصان اعتماد می‌کردند، کمتر احساس می‌کردند که نگرانی‌ها و سؤالات آنها جدی گرفته می‌شود و کمتر احساس می‌کردند که متخصصان با آنها محترمانه رفتار می‌کنند. آنها همچنین کمتر از نحوه ارائه اطلاعات به آنها در طول ویزیت رضایت داشتند.

زنان باردار مبتلا به اوتیسم نیز بیشتر احتمال دارد که در طول بارداری مشکلات حسی را تجربه کنند و تحت تأثیر بوها، مناظر، نورها و صداها قرار بگیرند.

 

 

منبع:  مهر

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.