«میلو» فناوری برای کمک به دانش‌آموزان اوتیسم

 

«میلو» یک ربات با حرکات انسانی است که به دانش آموزان مبتلا به طیف اوتیسم برای تقویت مهارت‌های اجتماعی و احساس، یاری می‌رساند.

 

قانونگذاران ایالت «ایندیانا» از مدرسه ابتدایی «راک‌کریک»   Rockcreek بازدید کردند تا استفاده آزمایشی از «میلو» را مشاهده کنند. میلو در واقع یک ربات است که برای کمک به دانش‌آموزان مبتلا به اوتیسم طراحی شده است.

 

شرکت «روبوکیند» برآورد کرده است که حدود ۲۵ منطقه در این ایالت از این برنامه بهره برداری می کنند و حدود سه تا چهار هزار دانش‌آموز مشارکت دارند. میلو یک ربات انسان‌نما با توانایی بیان با حرکات صورت است که به این منظور طراحی شده تا به دانش آموزان در طیف اوتیسم مهارت های اجتماعی برای زندگی را یاد بدهد.

 

این شرکت اعلام کرد: ما از ابتدا ربات‌ها را طوری طراحی کردیم که نیازهای خاص معلمان در حین آموزش و راهنمایی دانش آموزان اوتیستیک را برآورده کند. از جمله کارهایی که این ربات ها انجام می دهند این است که هر کدام از آنها بسیاری از حالات چهره انسان ها را تقلید کرده و ۲۰ درصد آهسته‌تر از انسان های عادی صحبت می‌کنند.

 

به گفته مقامات این شرکت، ربات «میلو»‌ به دانش آموزان در رسیدن به پیشرفت‌های قابل توجه یاری رسانده است. «بن» یکی از دانش آموزان کلاس پنجمی است که می‌گوید میلو «عالی» است و به یادگیری او کمک زیادی کرده است. به گفته معلمان این ربات به بن کمک کرده تا پیشرفت های فیزیکی و اجتماعی زیادی به دست آورد.

 

برخی دانش آموزان تا حدی این ربات را دوست دارند که والدینشان مدام اسم این دوست جدید را می‌شنوند بدون اینکه در ابتدا بدانند که این دوست یک همراه مکانیکی است. به گفته مسئولان، در یک مورد دانش آموزی که به مدت هشت سال قادر به تکلم نبود، بعد از کار کردن با یک ربات قادر شد ۲۰ درصد از زمان خود را در یک کلاس آموزش عمومی بگذراند، به سوالات پاسخ بدهد و برای یک جشن تولد آماده شود.

 

با این حال قرار نیست که این دانش آموزان برای همیشه متکی به ربات باشند. میلو صرفا ابزاری برای پُرکردن خلاء یادگیری و کمک به تقویت مهارت های اجتماعی احساسی است تا دانش آموزان بتوانند آن را به تعاملات انسانی تسری دهند.

 

 

منبع: ایرنا

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.