اعلام افزایش شیوع اوتیسم توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا

 

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اظهار کرد که یک کودک از هر ۳۶ کودک در این کشور، به اختلال اوتیسم مبتلا هست.

 

به نقل از ویفروم، در ایالات‌متحده  طی۲۰ سال گذشته از هر ۱۵۰ کودک، یک نفر مبتلا به اوتیسم بوده است که برخی از عوامل موثر در افزایش آمار، آگاهی و غربالگری بهتر برای اوتیسم، تغییر در معیارهای تشخیصی و عوامل محیطی یا ژنتیکی است.

 

اختلالات طیف اوتیسم بسیار متنوع هستند و پیشرفت‌های بسیاری در افزایش آگاهی و پذیرش اوتیسم در سال‌های اخیر صورت گرفته است.

 

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، شیوع اوتیسم در بین کودکان ایالات‌متحده در سال‌های اخیر به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است.

 

در حالی که ۶.۷ کودک از هر ۱۰۰۰ کودک در سال ۲۰۰۰، مبتلا به اختلال طیف اوتیسم تشخیص داده شد و این تعداد به ۲۷.۶ در هر ۱۰۰۰ کودک تا سال ۲۰۲۰  افزایش یافته و دلایل این افزایش به طور کامل شناخته نشده و احتمالا پیچیده است.

 

افزایش تعداد کودکان مبتلا به اوتیسم، اهمیت شناسایی و مداخله زودهنگام برای کمک به کودکان مبتلا به این اختلال را برای رسیدن به نتایج بهتر برجسته خواهد کرد.

 

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که اختلالات طیف اوتیسم با درجاتی از مشکل در تعامل اجتماعی و ارتباطات مشخص می‌شود و الگوهای غیر معمول فعالیت‌ها و رفتارها نیز در این افراد اهمیت دارد.

 

منبع: ایسنا

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.