تشخیص اتیسم با هوش مصنوعی

 

محققان کره‌ای با آموزش یک سیستم هوش مصنوعی توانسته‌اند توانایی تشخیص اتیسم توسط این فناوری را ایجاد کنند.

 

 محققان کالج پزشکی دانشگاه یونسی در کره جنوبی مطالعه‌ای انجام داده‌اند که نشان می‌دهد از مدل‌های هوش مصنوعی یادگیری عمیق می‌توان برای غربالگری اتیسم و ارزیابی شدت آن با تجزیه و تحلیل الگوهای شبکیه چشم استفاده کرد.

 

به نوشته ساینس الرت، هوش مصنوعی با تصاویری آموزش داده شده بود که در آن به افراد اطلاع داده شده بود که آیا دچار اوتیسم هستند یا نه. هوش مصنوعی هنگام تجزیه و تحلیل شبکیه چشم 958 کودک و نوجوان (که نیمی از آنها مبتلا به اوتیسم بودند)، افراد دارای اتیسم و افراد بدون اوتیسم را به دقت شناسایی کرد. با این حال، هوش مصنوعی در پیش‌بینی شدت علائم از عکس‌های شبکیه کمتر موفق بود و دقتی بین ۴۸ تا ۶۶ درصد داشت.

 

این مطالعه نشان می‌دهد که عکس‌های شبکیه می‌تواند به عنوان یک روش عینی برای غربالگری اوتیسم و ارزیابی شدت علائم عمل کند و به طور بالقوه ارزیابی زودتر و سریع‌تری را برای کودکان ارائه دهد. محققان بر این باورند که این رویکرد می‌تواند برای بچه‌های کوچکتر هم قابل اجرا باشد، چراکه تغییرات شبکیه در افراد دارای اتیسم ممکن است قبل از بلوغ شبکیه ظاهر شود.

 

این مطالعه پتانسیل هوش مصنوعی را برای کمک به غربالگری و ارزیابی اتیسم نشان می‌دهد و ابزار تشخیصی غیرتهاجمی و بالقوه سریع‌تری را ارائه می‌دهد.

 

منبع: اکوایران

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.