پیاده روی کوتاه در افراد ۸۵ سال به بالا باعث افزایش طول عمر می شود

 

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که ۱۰ دقیقه پیاده‌روی روزانه می‌تواند عمر افراد ۸۰ سال به بالا را افزایش دهد.

دکتر «مو نیون جین» از دانشگاه اینجی در سئول کره جنوبی، می‌گوید: «بزرگسالان با افزایش سن کمتر به توصیه‌های فعالیت بدنی عمل می‌کنند. مطالعه ما نشان می‌دهد که حداقل یک ساعت پیاده روی در هفته برای افراد ۸۵ سال و بالاتر مفید است.»

اگرچه افراد با افزایش سن غیرفعال‌تر می‌شوند، اما محققان می‌گویند همه بزرگسالان باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت با شدت متوسط یا ۷۵ دقیقه در هفته فعالیت شدید داشته باشند.

برای این مطالعه جدید، تیم تحقیق به ارتباط بین راه رفتن و خطرات مرگ ناشی از علل مختلف در بین بیش از ۷۰۰۰ کره‌ای ۸۵ ساله و بالاتر پرداختند.

یافته‌ها نشان داد در مقایسه با افراد غیرفعال، افرادی که حداقل یک ساعت در هفته پیاده روی می‌کردند، ۴۰ درصد کمتر در معرض خطر مرگ و ۳۹ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از مشکلات قلبی در طول دوره مطالعه بودند.

شرکت‌کنندگان بین سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴، پرسشنامه‌ای را درباره فعالیت بدنی در اوقات فراغت، از جمله زمانی که برای پیاده‌روی با سرعت آهسته سپری می‌کردند، فعالیت با شدت متوسط مانند دوچرخه سواری و پیاده روی سریع؛ و فعالیت‌های شدید مانند دویدن تکمیل کردند.

تیم تحقیقاتی شرکت کنندگان را بر اساس زمانی که هر هفته با سرعت کم راه می‌رفتند گروه بندی کردند. حدود ۵۷.۵ درصد پیاده روی آهسته انجام نمی‌دادند. ۸.۵ درصد کمتر از یک ساعت پیاده روی کردند. ۱۲ درصد یک تا دو ساعت پیاده روی کردند. نزدیک به ۹ درصد دو تا سه ساعت پیاده روی کردند. و کمی بیش از ۱۳ درصد بیش از سه ساعت در هفته پیاده روی می‌کردند.

در مجموع، حدود ۸ درصد از شرکت کنندگان سطوح توصیه شده از فعالیت بدنی با شدت متوسط تا شدید را انجام دادند.

به گفته محققان، از حدود ۳۰۰۰ شرکت کننده که هر هفته با سرعت آهسته راه می‌رفتند، یک سوم گفتند که فعالیت بدنی با شدت متوسط یا شدید نیز انجام می‌دادند.

جین گفت: «پیاده روی با احتمال کمتر مرگ در افراد مسن مرتبط بود، صرف نظر از اینکه آنها فعالیت بدنی با شدت متوسط تا شدید انجام می‌دادند یا نه.»

پیام این مطالعه این است که در طول زندگی به پیاده روی ادامه دهید.

 

 

منبع: مهر

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.