افزایش ۲ برابری شکستگی های لگن سالمندان تا ۳۰ سال آینده

 

یک گزارش جدید پیش بینی می کند که با افزایش سن جمعیت جهان، تعداد شکستگی های لگن در سراسر جهان تا سال ۲۰۵۰ دو برابر خواهد شد.

کارشناسان می‌گویند که این افزایش بار جامعه پزشکی را به همراه خواهد داشت زیرا شکستگی‌های لگن معمولاً به جراحی نیاز دارند.

آنها خاطرنشان می‌کنند که شکستگی لگن همچنین می‌تواند باعث سایر مشکلات پزشکی شده و خطر مرگ و میر را در افراد مسن افزایش دهد.

محققان توصیه می‌کنند با نصب میله‌های چنگکی در اطراف خانه، اطمینان از پاک بودن زمین از اشیایی که ممکن است به آنها برخورد کرد، و انجام منظم تمرینات تقویتی و تعادلی، می‌توان خطر شکستگی لگن را در افراد مسن کاهش داد.

مطالعه جدیدی که در دانشگاه هنگ کنگ انجام شد نشان می‌دهد که شکستگی لگن می‌تواند با افزایش سن جمعیت جهان به یک مشکل جهانی تبدیل شود.

در این مطالعه، محققان داده‌های ۱۹ کشور را تجزیه و تحلیل کردند که شامل افراد بالای ۵۰ سال بود که بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۸ دچار شکستگی لگن شده بودند.

محققان می‌گویند افزایش نرخ امید به زندگی احتمالاً باعث می‌شود که تعداد شکستگی‌های لگن در سراسر جهان بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۵۰ دو برابر شود.

سازمان ملل انتظار دارد که امید به زندگی تا سال ۲۰۵۰ به ۷۷ سال برسد، سنی که این مطالعه نشان داد خطر تجربه شکستگی لگن در آن بالاست.

 

 

منبع: مهر

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.