وزنه زدن برای سالمندان چه نتایج و فوایدی دارد؟


 سالمندانی که در برنامه ورزشی خود کار با وزنه را هم می‌گنجانند ۹ درصد کمتر از دیگران در معرض مرگ به دلایل مختلف قرار می‌گیرند.

اسکای‌نیوز خبر داد، نتایج تحقیق پژوهشگران نشان می‌دهد گنجاندن وزنه زدن در تمرین‌های کلاسیک ورزشی هفتگی فواید بسیار زیادی در زمینه حفظ سلامت دارد.

محققان موسسه ملی سرطان آمریکا در راکفیل ایالت مریلند، با بررسی اطلاعات نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر از مشارکت‌کنندگان در این تحقیق که ۹ سال و ۹ ماه به طول انجامید و ۲۸ هزار و ۴۷۷ نفر از آنها هم طی این دوره فوت کردند، به این نتیجه رسیدند.

شرکت‌کنندگان در این تحقیق که میانگین سنی ۷۱ سال دارند به پرسش‌هایی در رابطه با وزنه زدن پاسخ دادند که حدود ۲۳ درصد از آنها اعلام کردند تمرین‌های ورزشی را با کمک وزنه انجام می‌دهند و ۱۶ درصد هم تاکید کردند، وزنه زدن را به طور منظم یک یا ۶ بار در هفته انجام می‌دهند.

طبق نتایج تحقیق انجام‌گرفته، آنانی که وزن زدن را هم در برنامه ورزشی خود گذاشته‌اند ۹ تا ۲۲ درصد کمتر از دیگر همسالان خود در معرض مرگ قرار گرفتند.

 

 

منبع: اعتماد آنلاین

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.