سرعت دو و سه برابر شدن جمعیت سالمندی در کشور نگران کننده است

 

مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: سرعت دو و سه برابر شدن جمعیت سالمندی در کشور نگران کننده است و پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۳۰، ایران ۳ برابر جمعیت فعلی سالمند داشته باشد.

 

دکتر کوثر خادمیان با اشاره به سه برابر شدن جمعیت سالمندی ایران تا سال ۱۴۳۰، مقابله با چالش‌های سالمندی را نیازمند هم افزایی توان برون بخشی دانست.

 

وی با بیان که اکنون ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند، گفت: بحران و چالش سالمندی، فراتر از یک یا دو وزارتخانه است و برای مدیریت این بحران نیاز به یک عزم جدی داریم.

 

خادمیان با اشاره به اینکه ۶۰ درصد منابع بیمه‌ای کشور برای بازنشستگان هزینه می‌شود، گفت: همزمان با پرداختن به چالش‌های سالمندان، به موضوع جوانی جمعیت بیشتر بپردازیم.

 

در ادامه کارشناس مسوول سلامت سالمندی معاونت بهداشت دانشگاه هم از برگزاری نخستین گردهمایی انجمن علمی دانشجویی ارتقای سلامت با محوریت سلامت سالمندی در دانشکده بهداشت خبر داد.

 

مریم سعید فیروزآبادی گفت: در این گردهمایی، موضوعاتی همچون معرفی رشته سلامت سالمندی، استاندارد‌های مراکز مراقبت از سالمندان، روش‌های برقراری ارتباط موثر با سالمندان و حقوق صنفی دانش آموختگان رشته سالمندی ارائه شد.

 

منبع: صدا و سیما

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.