جوراب‌های هوشمند اضطراب بیماران اتیسم را ردیابی می‌کند

 

 

جوراب‌هایی مجهز به هوش مصنوعی به نام «اسمارت ساکس» ابداع شده که می تواند اضطراب را را در افراد مبتلا به اتیسم و فراموشی ردیابی کند.

 

به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، جوراب‌های مذکور پزشکی هستند و می‌توانند اضطراب را در افراد مبتلا به اتیسم و فراموشی ردیابی کنند. «اسمارت ساکس» به خصوص برای استفاده در خانه سالمندان یا خانه خود فرد ابداع شده که افراد به طور ۲۴ ساعته مراقبت نمی شوند.

 

جاکویی آرنولد یکی از مدیران میلیباتیکس در این باره می گوید: به نظر می رسد اسمارت ساکس مناسب‌ترین نوع فناوری پوشیدنی هوشمند باشد زیرا قابلیت تحمل بالایی دارد و درباره آن تابوهای کمتری در مقایسه با مچ‌بند یا دیگر دستگاه های هوشمند پوشیدنی وجود دارد.

 

اکنون اسمارت ساکس در یک خانه سالمندان در جنوب غرب انگلیس آزمایش می شود.

 

جوراب‌های مذکور مجهز به حسگرهایی خاص و به یک اپ روی دستگاه موبایل متصل هستند. این حسگرها اطلاعات فیزیولوژیکی را از مچ پای کاربر جمع آوری و به اپ ارسال می‌کنند. چنین داده‌هایی به پلتفرم ابر منتقل می‌شود و در آنجا الگوریتم‌های ماشین یادگیری اطلاعات را پردازش می‌کنند.

 

در مرحله بعد الگوریتم‌های پیچیده که حق امتیاز آنها هنوز ثبت نشده، احتمال آنکه کاربر جوراب دچار اضطراب باشد را بررسی می‌کنند. هنگامیکه نرم افزار هوش مصنوعی هرگونه ناهنجاری را رصد کند، از طریق اپ هشدار می‌فرستد. تیم مراقبتی می‌توانند دخالت کنند و گام‌های لازم را اتخاذ کنند.

 

 

منبع: مهر

 

 

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.