باید از ظرفیت هنر و تئاتر و سینما در معرفی آسایشگاهها به مردم استفاده کرد

 

 

یک فعال رسانه ای گفت: باید از ظرفیت هنر و تئاتر و سینما در معرفی آسایشگاههای معلولان و سالمندان به مردم استفاده کرد.

سمانه سادات فقیه سبزواری در حاشیه بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب در خصوص آشنایی خود با مجموعه عنوان کرد: با مجموعه آسایشگاه قم از زمان های گذشته آشنایی داشته و بارها برای تهیه گزارش از پدران چشم انتظار به این مجموعه آمد و شد داشته ام.

وی افزود: با شیوع کرونا در کشور براساس تصمیم مدیریت مجموعه و بهزیستی هرگونه آمد و رفتی به آسایشگاه محدود و ممنوع شد.

این فعال رسانه ای تصریح کرد: دوری از خانواده برای پدران تنهایی که معلوم نیست چه مدت زمان دیگری از عمرشان باقی مانده دشوار است و باید موقعیتی را برای ایشان فراهم کرد که این شرایط سخت را بهتر تحمل کنند.

فقیه سبزواری خاطرنشان کرد: من به عنوان روزنامه نگار میتوانم با نوشتن گزارش از وضعیت این مجموعه و انتشار در رسانه ها توجه خیرین را نسبت به آسایشگاه جلب کنم و در مطالبه نیازهای آسایشگاه از مسئولان پیشگام باشم.

این خبرنگار گفت: چه زیبا گفت شاعر خوش سخن تو نیکی میکن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز؛ سالمندی امر غریبی نیست و همه ما به این سن قدم خواهیم گذاشت و مشکلات مختلفی پیش روی ما هست و اگر به این نکته باور داشته باشیم قطعا با دید بازتری به مشکلات نگهداری ساکنین اجباری آسایشگاه خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: برای بیان نیازهای این مجموعه و ساکنین آن باید از مدیران صنایع که دستی در آتش معرفت دارند دعوت کرد تا با این مجموعه بیشتر آشنا شوند و در امر خیر سهیم باشند.

فقیه سبزواری عنوان کرد: پدران ساکن در آسایشگاه دلتنگ و دل شکسته هستند بنابراین لازم است همه ما خود را فرزند آنان بدانیم تا با احساس بهتری از آنان دلجویی کنیم.

این خبرنگار متذکر شد: هنر سینما و تئاتر در قم از ظرفیت بالایی برخوردار است و می‌توان با بهره گرفتن از این ظرفیت هم شادی به دل رنج‌دیده این پدران هدیه کنیم و هم در قالب برنامه ای در همین مجموعه از بزرگان استان دعوت کرد تا در یک گلریزان شرکت کنند.

 

برای آشنایی با آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب اینجا  و برای مشارکت و نیکوکاری اینجا کلیک کنید.