زمین خوردن برای مردان مسن خطرناک تر از زنان است

 

تحقیقات جدید نشان می‌دهد در حالی که زنان مسن‌تر بیشتر از مردان مسن به خاطر زمین خوردن درمان می‌شوند، مردان بیشتر در معرض شکستگی جمجمه قرار می‌گیرند.

 

 

به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «اسکات آلتر»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه آتلانتیک فلوریدا، می‌گوید: «وقوع بالای آسیب سر و متعاقب آن شکستگی جمجمه به دلیل زمین خوردن نگران کننده است زیرا جمعیت سالخورده ما به شیوه زندگی فعال ادامه می‌دهند.»

 

نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند که ضربه به سر علت اصلی آسیب جدی است و شکستگی جمجمه یک پیامد ضربه جدی به سر است.

 

بر اساس گزارش سالانه پایگاه داده ملی تروما در سال ۲۰۱۶، حدود ۵۸ درصد از این زمین خوردن‌ها برای زنان اتفاق می‌افتد.

 

برای مطالعه بیشتر این موضوع، محققان تمام بیمارانی را که به خاطر ضربه سر به دو مرکز تروما سطح یک در جنوب شرقی فلوریدا مراجعه کرده بودند، ارزیابی کردند.

 

محققان شکستگی‌های جمجمه ناشی از ضربه حاد را بررسی کردند و آنها را بر اساس جنسیت، و نحوه وقوع آسیب مقایسه کردند.

 

حدود ۵۶ درصد از بیش از ۵۴۰۰ بیمار، زن بودند. حدود ۸۵ درصد از صدمات وارده به سر در اثر زمین خوردن رخ داده بود. میانگین سنی زنان و مردان به ترتیب ۸۳ و ۸۱ سال بود.

 

مردان به طور قابل توجهی بروز شکستگی جمجمه به دلیل افتادن داشتند. محققان خاطرنشان کردند که نتیجه غیرمنتظره بود زیرا تحقیقات قبلی نشان داده است که زنان بیشتر مستعد شکستگی‌های صورت هستند.

 

آلتر گفت: «از آنجایی که زمین خوردن باعث بیشترین تعداد صدمات به سر و متعاقب آن شکستگی جمجمه شد، پیشگیری از سقوط ممکن است مداخله مهمی برای کاهش بیماری و آسیب باشد.»

 

منبع: مهر

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.