رکورد طول عمر انسان تا سال ۲۰۶۰ توسط زنان ژاپنی می‌شکند

 

مدل‌های ریاضی و ارزیابی‌های آماری نشان داده‌اند که زنان ژاپنی متولد دهه‌های ۳۰ و ۴۰ میلادی بیشترین شانس را برای شکستن رکورد طول عمر دارند.

 

حداکثر طول عمر انسان برای هزاران سال مورد‌بحث قرار گرفته است؛ به‌طوری که فنیقی‌ها در عصر برنز عقیده داشتند که این مقدار ۸۰ سال است. هزار سال بعد، رومیان به این باور رسیدند که انسان نمی‌تواند بیشتر از ۱۰۰ سال زندگی کند.

 

 اکنون دانشمندان اعلام کرده‌اند که احتمالاً این رکورد تا سال ۲۰۶۰ شکسته خواهد شد و زنان ژاپنی بهترین کاندیدا برای آن هستند.

 

چرا طول عمر زنان ژاپنی از دیگران بیشتر خواهد بود؟

 

تا به امروز رکورد طول عمر انسان در دست «ژان لوئیز کالمان» فرانسوی قرار دارد که در سال ۱۸۷۵ به دنیا آمد و در سال ۱۹۹۷ چشم از جهان فرو بست. با وجود تمامی پیشرفت‌های پزشکی و بهداشتی، هنوز کسی نتوانسته است بیشتر از او عمر کند.

 

البته یک تحقیق جدید ادعا دارد که اگر سقفی برای زنده‌ماندن بشر وجود داشته باشد، انسان‌ها هنوز به آن دست پیدا نکرده‌اند و این امر احتمالاً در دهه‌های آتی و تا سال ۲۰۶۰ محقق خواهد شد.

 

پژوهشگران دانشگاه جورجیا و فلوریدای جنوبی در یک تحقیق مشترک، از مدلی ریاضی برای پیش‌بینی روند مرگ‌ومیر در سال‌های پیش‌رو استفاده کرده‌اند. به همین منظور، داده‌های مرتبط با افراد دارای طول عمر بین ۵۰ الی ۱۰۰ سال بین سال‌های ۱۷۰۰ تا ۱۹۶۹ از ۱۹ کشور مختلف مورد‌استفاده قرار گرفت. این محاسبات برای پیش‌بینی میزان سنی که انسان در آینده به آن دست پیدا خواهد کرد، انجام شده است.

 

مطالعات نشان داده‌اند که افراد متولد بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۵۰ هنوز برای شکستن رکورد سنی جوان هستند؛ اما از نظر تاریخی، مرگ آن‌ها به‌شکل بی‌سابقه‌ای به تعویق افتاده است. با پیرتر‌ شدن متولدین این سال‌ها در دهه‌های آتی، احتمال می‌رود که رکورد طول عمر انسان توسط آن‌ها شکسته شود.

 

طبق ارزیابی‌های آماری، زنان ژاپنی بیشترین شانس را برای دستیابی به سن بالاتر از ۱۲۲ سال در آینده دارند. گفته می‌شود که متولدین دهه‌های ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ درصورت داشتن مراقبت‌های پزشکی و سلامت کافی، می‌توانند بیشترین طول عمر را به ثبت برسانند.

 

 با‌ این‌حال داده‌های موردبحث نتوانسته است برای تمامی دانشمندان قانع‌کننده به‌نظر برسد و احتمالاً پژوهش‌های بیشتری برای اثبات این ادعا مورد‌نیاز خواهد بود.

 

 

منبع: دیجیاتو

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.