آیا سالمندان هم نیاز به جلسات مشاوره دارند؟

 

مشاوره سالمندان یکی از خدمات مهمی است که بسیاری از زنان و مردان در این گروه سنی به آن نیاز جدی دارند.

 

به نقل از سایت تخصصی "مانتراکِر"، مشاوره سالمندان می تواند برای کسانی که در زندگی روزمره خود با مشکلاتی روبرو هستند، آسایش و حمایت ایجاد کند.

 

جمعیت سالمندان در اکثر کشورهای جهان در حال افزایش است و بنابراین برای مشاوران سالمندی مهم است که به رفع نیازهای این افراد کمک کنند.

 

انواع مختلف مشاوره سالمندان

انواع مختلفی از مشاوره سالمندان وجود دارد که عبارتند از:

- آموزش روانشناسی مشاوره سالمندان

- روان درمانی حمایتی

- روان درمانی شناختی-رفتاری

 

فواید مشاوره سالمندان

مشاوره سالمندی مزایای حائز اهمیت و زیادی دارد که عبارتند از:

* به افراد مسن و سالخورده برای مدیریت استرس، اضطراب و افسردگی بدون استفاده از دارو کمک می‌کند.

* با افزایش سطح فعالیت افراد، آنها را سالم نگه می‌دارد و به کاهش احساس انزوا از طریق آموزش مهارت‌های اجتماعی و مقابله با احساسات منفی کمک می‌کند.

* مشاوره سالمندی نوعی مشاوره است که به افراد مسن کمک می کند تا خود را با تغییراتی که در طول زندگی تجربه می کنند، سازگار کنند.

* مشاوره سالمندی بر کاهش افکار و رفتارهای غیرمفیدی تمرکز می‌کند که به احساسات دشوار مانند استرس، اضطراب یا افسردگی منجر می‌شوند.

 

* درمانگران به سالمندان کمک می‌کنند تا راهبردهای مقابله ای را ایجاد کنند که می تواند به آنها کمک کند تا به طور مؤثرتری سازگار شوند.

 

مشاوره سالمندی یک تخصص روانشناسی است که بر چالش هایی که سالمندان با آن روبرو هستند، تمرکز دارد.

 

 مشاور سالمندان با افرادی که در دهه های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ زندگی خود هستند، کار می کند تا به آنها کمک کند با تغییرات زندگی که با افزایش سن تجربه می کنند، سازگار شوند.

 

برای سالمندانی که با افسردگی یا سایر مشکلات سلامت روان دست و پنجه نرم می‌کنند، مهم است که قبل از بدتر شدن و تبدیل آن به چیزی جدی‌تر مانند زوال عقل یا اشکال دیگری از اختلال شناختی، تحت درمان قرار گیرند.

 

منبع: ایسنا

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.