آیا سالمندان در ۳۲ روز آینده زمین می‌خورند؟

 

یک فناوری جدید تحت عنوان پروژه‌ای به نامMove More Live More  به معنی «حرکت بیشتر، عمر بیشتر» اکنون می‌تواند علائم سقوط را تا ۳۲ روز قبل از وقوع آن تشخیص دهد.

 

هدف این پروژه که توسط شرکت Age NI توسعه یافته است، کاهش سقوط و زمین خوردن در افراد بالای ۶۵ سال است.

 

ویکی کدی از Age NI می‌گوید: ما در Age NI واقعاً می‌دانیم که زمین خوردن چه تاثیری بر افراد مسن و اطرافیان آنها می‌تواند داشته باشد. ما همچنین اکنون می‌دانیم که سقوط و افتادن، بخش اجتناب ناپذیری از افزایش سن نیست. این برنامه تماماً در مورد کمک به افراد مسن برای قوی‌تر ماندن به مدت طولانی‌تر است.

 

استفاده از این فناوری جدید مستلزم آن است که سالمندان از یک ساعت هوشمند استفاده کنند که سطح فعالیت، خواب، ضربان قلب و Sp۰۲ (اشباع اکسیژن) آنها را نظارت می‌کند.

 

سپس آن ساعت هوشمند به یک سکوی نظارتی متصل می‌شود که از تجزیه و تحلیل پیشگویانه برای تشخیص تغییراتی که می‌تواند نشان دهنده افزایش خطر سقوط در یک دوره بیش از یک ماهه باشد، استفاده می‌کند.

 

کدی گفت: در پس‌زمینه یک برنامه نرم‌افزاری وجود دارد که الگوهای عادی فعالیت، میزان طبیعی حرکت یا ضربان قلب یا خواب افراد را در یک روز معیار قرار می‌دهد و برای هر فرد در برنامه یک سطح ایجاد می‌کنند.

 

وی افزود: اگر تغییراتی در آن به وجود بیاید، نرم‌افزار آن را حتی قبل از اینکه کاربر متوجه شود که تغییری رخ داده است، تشخیص می‌دهد و برجسته می‌کند.

 

وی ادامه داد: اگر این هشدارها در سطحی باشد که باعث نگرانی شود، آن داده‌ها به یک مرکز تماس ارسال می‌شود و یک فرد با کاربری که دستگاه را پوشیده است، تماس می‌گیرد و بررسی می‌کند که همه چیز درست باشد و آیا کاربر به کمک یا به توصیه‌های سلامتی نیاز دارد یا خیر و همچنین می‌بیند که آیا کاربر به همان اندازه که قبلا تحرک داشته، حرکت می‌کند و اگر نه، چرا؟

 

یک سیستم پشتیبانی قوی

کدی توضیح داد که اگر مشخص شود که کاربر نیاز به حمایت بیشتری دارد، سیستم، فرد را به بخش مراقبت‌های بهداشتی بازمی‌گرداند.

 

وی می‌گوید: یک شبکه ایمنی واقعی در اطراف این موضوع وجود دارد. فقط این طور نیست که ساعت پوشیده شود و تکیه کاربر فقط به فناوری باشد، بلکه یک رابط انسانی در پشتیبانی از کاربران نیز وجود دارد.

 

این فناوری هم‌اکنون بر روی افراد بالای ۶۵ سال در حال آزمایش است.

 

کدی می‌گوید: این [فناوری] کاملاً جدید است و از مردم ایرلند شمالی دعوت می‌شود تا جزو اولین افرادی باشند که واقعاً آن را امتحان می‌کنند.

 

وی افزود: ما حدود ۶۰۰ عدد از این ساعت‌ها را در دسترس داریم، اما برای حداکثر ۱۳۰۰ نفر جا داریم. این فناوری در صورت موفقیت آمیز بودن، توسعه یک سرویس بسیار مورد نیاز را ارمغان خواهد داد.

 

ساندرا آیچسون، دستیار مدیر پرستاری در آژانس بهداشت عمومی که در این پروژه نیز مشارکت دارد، به بی‌بی‌سی نیوز گفت که سقوط و زمین خوردن تأثیر زیادی بر افراد مسن دارد. از ترس، اضطراب، انزوای اجتماعی، کاهش تحرک شروع می‌شود و در نهایت به عدم استقلال و خانه سالمندان منتهی می‌شود.

 

وی می‌گوید: سقوط یکی از دلایل اصلی ناتوانی است و علت اصلی مرگ و میر ناشی از آسیب در افراد بالای ۷۵ سال، به ویژه در اثر شکستگی لگن است.

 

ارقام سالانه نشان می‌دهد که از هر سه فرد بالای ۶۵ سال یک نفر و حدود نیمی از افراد بالای ۸۵ سال حداقل یک بار زمین می‌خورند.

 

 

منبع: ایسنا

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.