سالمندان برای داشتن پیری مطلوب، فعال و اجتماعی باشند

 

بر اساس تحقیقات جدید که فعالیت‌های داوطلبانه و تفریحی را برای سالمندان مهم می‌داند، فعال ماندن از نظر اجتماعی می‌تواند به افراد مسن کمک کند تا بهترین پیری را داشته باشند.

 

به نقل از هلث دی نیوز، «مابل هو»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه تورنتو کانادا، گفت: «فعال بودن از نظر اجتماعی مهم است. احساس ارتباط و مشارکت داشتن می‌تواند خلق و خوی ما را تقویت کند، احساس تنهایی و انزوا را کاهش دهد و سلامت روان و سلامت کلی ما را بهبود بخشد.»

 

برای مطالعه این موضوع، محققان داده‌های حاصل از مطالعه در مورد پیری بیش از ۷۰۰۰ کانادایی ۶۰ ساله و بالاتر را تجزیه و تحلیل کردند و آنها را به مدت سه سال دنبال کردند.

 

یافته‌ها نشان داد افرادی که در کارهای داوطلبانه و فعالیت‌های تفریحی شرکت می‌کردند، احتمال بیشتری داشت که سلامت خود را در طول پیری حفظ کنند. آنها همچنین کمتر به مشکلات جسمی، شناختی، ذهنی یا عاطفی مبتلا بودند.

 

سالمندی موفقیت آمیز رهایی از هرگونه شرایط جدی جسمی، شناختی، ذهنی یا عاطفی است که مانع از انجام فعالیت‌های روزانه می‌شود. همچنین به معنای داشتن سطوح بالایی از شادی و سلامت جسمی و روانی خوب است.

 

این مطالعه نشان داد که ۷۲ درصد از پاسخ دهندگانی که در شروع مطالعه در فعالیت‌های داوطلبانه یا تفریحی شرکت کردند، سه سال بعد همچنان با موفقیت پیر می‌شدند.

 

نویسندگان پیشنهاد کردند که پزشکان می‌توانند فعالیت‌های اجتماعی را برای بیماران خود تجویز کنند تا آنها را تشویق کنند در این فعالیت‌ها شرکت نمایند.

 

 

منبع: مهر

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.