بر اساس پژوهش محققان، ژن درمانی عمر را طولانی تر می کند

 

محققان شرکت فناوری زیستی «رجووینیت بیو» در سن دیگو مدعی هستند با برنامه ریزی دوباره ژن موش ها، عمر آنها را افزایش داده اند.

 

به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، آنها معتقدند ژن تراپی مذکور مانند یک تکنیک معکوس سازی روند سالمندی عمل می کند که در آینده برای جوانسازی انسان ها به کار گرفته می شود.

 

در این پژوهش، محققان ۳ژن مخصوص را در موش هایی که ۹ هفته از عمر آنها باقی مانده بود، دوباره برنامه ریزی کردند. جالب آنکه این موش ها پس از ژن درمانی ۱۸ هفته زنده ماندند. موش های مذکور قبل از ژن درمانی مشابه انسان های ۷۷ ساله بودند.

 

به گفته شرکت «رجووینیت بیو» عمر موش های مورد آزمایش پس از ارائه ژن ها ۷ درصد رشد کرد. با انجام تحقیقات بیشتر می توان این درصد را افزایش داد و پیشرفت این تحقیق حتی کمک می کند در آینده عمر سالمندان نیز بیشتر شود.

 

نوا دیویدسون یکی از مولفان این تحقیق می گوید: این یک فناوری قدرتمند است و نمونه اولیه آن نیز انجام شد. من در حقیقت می خواستم نشان دهم برای جمعیت سالمند چه می توان انجام داد.

 

هنگامیکه سلول های سالمند در معرض پروتئتین ها یا ژن هایی قرار می گیرند که در مرحله رویان قرار می گیرند، مانند سلول های بنیادی جوان عمل می کنند. این فرایند برنامه ریزی دوباره ژنتیک نام دارد.

 

البته این تحقیق براساس روش ابداعی یک محقق ژاپنی به نام شینیا یاماناکا انجام شد که برنده نوبل پزشکی ۲۰۱۲ شد.

 

منبع: مهر

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.