کشف نورون‌های جادویی برای دوباره راه رفتن معلولان

یک کارآزمایی بالینی جدید، نورون‌های خاصی را شناسایی کرده است که می‌توانند به بهبود تحرک در بیماران مبتلا به فلج کمک کنند؛ تحریک الکتریکی ستون فقرات می‌تواند به افراد مبتلا به فلج کمک کند تا دوباره راه بروند.
ادامه مطلب

عکس | نخستین گام‌های کودک مبتلا به فلج مغزی با کمک یک اسکلت رباتیک

یک پسر هشت ساله مبتلا به فلج مغزی در تمام عمرش به ویلچر محدود شده بود، اما او به تازگی موفق شده نخستین گام‌های خود را به لطف اسکلت بیرونی رباتیکی که مخصوص کودکان طراحی شده است، بردارد.
ادامه مطلب

به مناسبت روز کاردرمان، چه افرادی به کاردرمانی نیاز دارند؟

هر ساله، کشورهای مختلف در تاریخ ۲۷ اکتبر "روز جهانی کار درمانی" را گرامی می‌دارند؛ این روز رسالت و اهداف کاردرمانی را ترویج می کند؛ همچنین آگاهی از وظایف کاردرمانگران و نقش و تاثیر جهانی آنها را افزایش می دهد.
ادامه مطلب

افزایش هزینه دست و پای مصنوعی معلولان را خانه‌نشین کرد

مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال‌احمر گفت: اگر بیمه‌های پایه همچنان خدمات ارتز و پروتز را پوشش ندهند، با افزایش چشم‌گیر هزینه ها، معلولیت افراد منجر به خانه‌نشینی و خروج آنها از مشاغل کنونی و بازار کار می‌شود.
ادامه مطلب

بازدید رایگان سالمندان از برج میلاد در روز شنبه

همزمان با روز جهانی سالمند، بازدید رایگان این گروه از شهروندان از بخش سکوی دید باز این مجموعه گردشگری و فرهنگی رایگان است؛ شهروندان سالمند می‌توانند در روز شنبه به‌صورت رایگان از برج میلاد بازدید کنند.
ادامه مطلب