فعالیت‌های ۱ تا ۳ دقیقه‌ای از مرگ زودرس جلوگیری می‌کند

 

محققان فعالیت بیش از ۲۵۰۰۰ نفر را در بریتانیا ردیابی کردند که همگی دارای ابزارهای بودند که حرکت آنها را تا فاصله ۱۰ ثانیه زیر نظر داشتند.

 

محققان دریافتند که فعالیت‌های کوتاه مدت کمتر از ۱۰ دقیقه باعث کاهش قابل توجه حملات قلبی و سکته مغزی و همچنین مرگ به هر دلیلی می‌شود.

 

متیو احمدی، محقق ارشد از دانشگاه سیدنی در استرالیا، گفت: «مزایای افزایش سلامتی که آنها دریافت کردند، همگی از فعالیت‌های زندگی روزمره مانند بازی با کودکان، باغبانی و کارهای خانه ناشی می‌شد که در فواصل کوتاه با شدت شدید همراه بودند.

 

وی در ادامه افزود: «مطالعه ما نشان داد که مزایای سلامتی که به طور سنتی به فعالیت‌های مبتنی بر ورزش نسبت داده می‌شود را می‌توان از طریق فعالیت‌های روزمره نیز به دست آورد. این یک یافته خوب بود، به ویژه برای بزرگسالانی که نمی‌توانند به طور منظم ورزش کنند.»

 

در مقایسه با افرادی که فقط یک دقیقه یا کمتر فعالیت داشتند:

افرادی که به طور منظم ۵ تا ۱۰ دقیقه فعالیت داشتند، ۵۲ درصد کاهش خطر مرگ زودرس و ۴۱ درصد کاهش خطر حمله قلبی و سکته داشتند.

 

کسانی که به طور منظم بین ۳ تا ۵ دقیقه فعالیت داشتند، ۴۴ درصد کاهش خطر مرگ زودرس و ۳۸ درصد کاهش خطر حمله قلبی و سکته داشتند.

 

افرادی که ۱ تا ۳ دقیقه حرکت داشتند، ۳۴ درصد کمتر در معرض مرگ زودهنگام و ۲۹ درصد کمتر در معرض حمله قلبی یا سکته بودند.

 

همچنین یافته‌ها نشان داد که شدت فعالیت مهم است.

 

 

منبع: خبـرآنلاین

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.