گجت پوشیدنی با ۶ بازوی رباتیک به کمک معلولان می آید

 

شرکت رباتیک ژاپنی «جیزای آرمز»  Jizai Arms سیستمی مشابه اعضای رباتیک عنکبوت طراحی کرده که شامل ۶ بازو است و کاربری که آن را می پوشد قادر به کنترل آن خواهد بود.

 

به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، این بازوهای رباتیک را می توان به سیستم وصل، جدا و یا حتی به طور کامل جایگزین کرد و به این ترتیب شیوه کنش و واکنش انسان، ربات و هوش مصنوعی دگرگون می شود.

 

در بیانیه این شرکت آمده است: نیم قرن از زمان ارائه طرح اولیه سایبورگ می گذرد. سیستم های «جیزای» که با گسترش ربات های پوشیدنی فعال شده اند، در حقیقت نقطه تمرکز تحقیقات اخیر بوده اند. بازوهای جیزای یک سیستم رباتیک چند عضوی شامل یک پایه پوشیدنی با ۶ ترمینال و بازوهای رباتیک جداشدنی است که کاربر آنها را کنترل می کند. این سیستم طوری طراحی شده تا کنش و واکنش اجتماعی بین چند کاربر به وجود بیاورد مانند تبادل بازوها و بررسی ارتباط بین سایبورگ های دیجیتال.

 

هدف اصلی شرکت از این ابداع تضمین آن است که انسان ها می توانند با ربات ها و هوش مصنوعی به شیوه ای راحت و طبیعی ارتباط برقرار کنند. توسعه چنین سیستمی مسیر را برای آینده ای هموار می کند که در آن انسان ها و ماشین ها می توانند همراه یکدیگر و به طور نامحسوس کار کنند.

 

پروتزهای رباتیک این شرکت ژاپنی بسیار انعطاف پذیر هستند و در نتیجه می توانند فعالیت های مختلفی انجام دهند. این ربات ها کاربردهای متعددی دارند و می توان از آنها در انبارها و اتاق های عمل جراحی استفاده کرد.

 

کاربر به راحتی می تواند سیستم «جیزای آرمز» را کنترل کند و در نتیجه قادر خواهد بود حرکت هر بازو را راهبری و این حس را ایجاد کند که هر کدام از آنها بخشی از بدن خود وی هستند.

 

البته شاید مهمترین تاثیر استفاده از این سیستم ارتقای کیفیت زندگی افراد معلول است. افرادی که اعضای بدنشان را از دست داده اند می توانند با استفاده از بازوهای جیزای کارهایی را انجام دهند که بدون آنها غیرممکن به نظر می رسد.

 

 

منبع: مهر

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.