سکونت بیش از ۵۰ هزار نفر از معلولان در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی

 

 

اصغر کاظمی معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، گفت: سازمان بهزیستی کشور خدمات متعددی به افراد دارای معلولیت ارائه می‌کند، از جمله آن که ۵۰۰ مرکز حرفه‌آموزی در سطوح مختلف دارد که یارانه زیادی هم برای آنها پرداخت می‌کند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه فعالیت‌های توانبخشی مبتنی بر جامعه بخش دیگری از اقدامات بهزیستی برای افراد دارای معلولیت به شمار می‌رود، ادامه داد: در زمینه اشتغال افراد دارای معلولیت نیز در اردیبهشت ماه به زیرساختی خواهیم رسید که محصولات تولیدی این گروه از جمله محصولات صنایع دستی نفیس آنها را چگونه به فروش برسانیم چراکه اکنون این محصولات برای خود معلولان است.

وی در ادامه از تشکیل شبکه‌های ملی فعال در حوزه معلولیت خبر داد و گفت: در حال حاضر ۵ شبکه ملی فراگیر مرکب از تشکل‌های افراد دارای معلولیت از جمله آسیب‌دیدگان بینایی، شنوایی، جسمی، ذهنی، اعصاب و روان به منظور هماهنگی و یکپارچه‌سازی فعالیت تشکل‌های عضو و ایجاد صدای واحد ملی تشکیل شده است.

 

منبع: مهر

 

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.