مشارکت شهروندان در دستگیری کم توانان، جلوه‌گری تاثیر سیره اهل بیت(ع) است

شهردار قم گفت: مشارکت شهروندان آگاه و مسئولیت پذیر در مسیر دستگیری کم توانان، جلوه‌گری تاثیر سیره اهل بیت(ع) و سرمایه بزرگ اجتماعی برای روزگار حاضر است.

دکتر سید مرتضی سقاییان‌نژاد در پیامی بر حضور خیرین و مشارکت‌های مردمی در حمایت از سالمندان و معلولان آسایشگاه انوار آفتاب تاکید کرد.

در این پیام آمده است: امام حسین علیه السلام می فرماید: «اعلموا ان حوائج الناس الیکم من نعم الله علیکم فلاتملوا النعم فتتحول الی غیرکم؛ بدانید نیازمندی‌های مردم که [به شما مراجعه می کنند] از نعمتهای الهی است پس نعمتها را افسرده نسازید که این وظیفه خدمت رسانی به دیگران محول خواهد شد »

خدمت به خلق نعمتی گرانبهاست که خداوند آن را وسیله اعتلای بندگان و دستیابی به گوهر انسانیت و کمال فردی و اجتماعی قرار داده است. ائمه اطهار(ع) در این عرصه والاترین الگوی بشریت هستند که دستگیری از ضعفا و رسیدگی به حال مردم از مهم ترین اشتغالات عمر با برکت دنیوی‌شان بود.

شهرهای اسلامی ویژگی‌هایی دارند که رشد عدالت اجتماعی و دستگیری از نیازمندان یکی از آنها محسوب می‌شود. در این مسیر یکی از مهم‌ترین ابزارهای رسیدن به این اهداف، وجود ارگان‌هاو نهادهایی برای رسیدگی به حال شهروندان کم توان و دستگیری از کسانی است که نمی‌توانند حوائج روزانه خود را به تنهایی برطرف کنند.

مشارکت شهروندان آگاه و مسئولیت پذیر در مسیر دستگیری کم توانان، جلوه‌گری تاثیر سیره اهل بیت(ع) و سرمایه بزرگ اجتماعی برای روزگار حاضر است.

مؤسسه خیریه انوار آفتاب کوثر از جمله مراکز فعال در خدمت‌رسانی شایسته به قشر معلول و آسیب پذیر در شهر مقدس قم است. وجود چنین مراکزی موجب دلگرمی و برپا کننده مسیر امید به فردایی بهتر برای جوامع است.

امید که چنین مراکزی تکثیر و تقویت شده و تمام کم توانان و نیازمندان شهر کریمه اهل بیت(س) با لطف پیروان سیره مولای متقیان علی(ع)، بی‌نیاز گردند.

 

برای آشنایی با آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب اینجا  و برای مشارکت و نیکوکاری اینجا کلیک کنید.

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.