بخشی از پیام دبیرکل سازمان ملل متحد به بهانه روز جهانی آگاهی‌بخشی اتیسم

روز ۲ آوریل مصادف با سیزدهم فروردین روز جهانی آگاهی از اوتیسم نامگذاری شده است، به همین بهانه پیام دبیرکل سازمان ملل متحد به‌مناسبت این روز منتشر شد، که بخشی از این پیام به شرح ذیل می باشد.


‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌در دستور کار ۲۰۳۰، موضوع تعهد همه کشورها به کاهش نابرابری از طریق مشارکت همه افراد در فرایندهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مورد تأکید قرار گرفته است. این در حالی است که بسیاری از افراد دارای اتیسم ارتباطی با جامعه ندارند و در مؤسسات و خانه و در انزوا به سر می‌برند.
‌‌‌‌‌‌
در سال‌های اخیر و به‌دلیل بحران کرونا و کاهش یا قطع ارائه خدمات اجتماعی، بیش از پیش نابرابری‌ها تشدید شده است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که موضوع حقوق و رفاه افراد دارای معلولیت – از جمله افراد دارای اختلال اتیسم –از الزامات ساخت دنیایی بهتر است.
‌‌‌‌‌‌‌
راه حل این مسأله تقویت راه‌کارهای حمایت از اتیسم در جامعه است. ما باید نظام آموزشی فراگیر و برنامه‌های آموزشی متناسبی را ایجاد کنیم تا بر اساس آن دانش‌آموزان دارای اختلال اتیسم بتوانند به مسیر آموزشی مورد نظر و مناسب با شرایط‌شان دسترسی پیدا کنند.

 

برای دیدن فیلم آشنایی با علائم و درمان اوتیسم اینجا کلیک کنید.

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.