پیشرفت نشان دهنده تاثیر نور بر مکانیسم های سالمندی

پ

 

محققان  کرم های گرد را طوری اصلاح کرده اند که بتوانند نور خورشید را به سلول انرژی تبدیل و عمرشان را طولانی کنند. این پیشرفت نشان دهنده  تاثیر نور بر مکانیسم های سالمندی است.

 

به نقل از ان دی تی وی، تحقیق مذکور اخیراً در نشریه «ژورنال نیچر ایجینیگ» منتشر و در آن توضیح داده شده که به طور ژنتیکی نیروگاه‌های سلولی میتوکندری در کرم‌های گرد تغییر یافته اند تا اندامک مذکور بتواند نور را به انرژی شیمیایی تبدیل کند.

 

محققان از جمله افرادی که در دانشگاه روچستر آمریکا فعالیت می‌کنند، متوجه شدند با ارتقای متابولیسم با کمک میتوکندریایی که از نور نیرو می‌گیرد، کرم‌های آزمایشگاهی زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری خواهند داشت.

 

اندرو ووجتویچ یکی از مولفان پژوهش در این باره می‌گوید: این یافته‌ها و همچنین ابزارهای تحقیقاتی جدید به ما کمک می‌کند درباره میتوکندری پژوهش‌های بیشتری انجام دهیم و روش‌های نوینی برای درمان بیماری‌های مرتبط با سالمندی و همچنین بهبود فرایند سالمندی در افراد توسعه دهیم.

 

میتو کندریایی که قدرت خود را از نور به دست می‌آورد در بیشتر سلول‌هایی به کار می‌رود که از گلوکز برای تولید ترکیبATP استفاده می‌کند. این نوع انرژی هم اکنون برای فعالیت‌های کلیدی در سلول‌ها به کار می‌رود.

 

ATP در میتوکندریا پس از انبوهی واکنش‌های شیمیایی تولید می‌شود که احتمالاً با تبادل پروتون‌ها در بخش‌های جداکننده غشاء در این نیروگاه‌های سلولی امکانپذیر می‌شود.

 

 

 

منبع: مهر

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.