کاهش بیماری قلبی عروقی با ۶۰۰۰ گام پیاده روی در روز

 

 

 

تحقیقات نشان می دهد که پیاده روی بیش از ۶۰۰۰ قدم در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را برای بزرگسالان مسن کاهش دهد.

 

به نقل از مدیکال نیوز، مطالعه جدید محققان دانشگاه وندربیلت ایالت تنسی نشان می‌دهد که پیاده روی بین ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ قدم در روز با خطر چشمگیر بیماری قلبی عروقی برای بزرگسالان مسن مرتبط است.

 

هر ۱۰۰۰ قدم اضافی که روزانه انجام می‌شود، به ویژه برای افرادی که در حال حاضر کمتر از ۳۰۰۰ قدم در روز قدم می‌زنند، کاهش قابل توجهی در خطر قلبی عروقی است.

 

این مطالعه داده‌های بیش از ۲۰ هزار نفر در ایالات متحده و ۴۲ کشور دیگر را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

 

در مقایسه با افرادی که روزانه ۲۰۰۰ قدم پیاده روی می‌کردند، محققان دریافتند افرادی که روزانه بین ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ قدم می‌زنند، ۴۰ تا ۵۰ درصد با خطر کمتر ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی، از جمله حملات قلبی و سکته مغزی روبرو هستند.

 

منبع: مهر

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.