تشخیص زودهنگام بیماری قلبی به کمک هوش مصنوعی

 

محققین دانشگاه MIT به کمک هوش مصنوعی، سیستم یادگیری ماشینی را توسعه داده‌اند که به کمک تست ۱۵ دقیقه‌ای نوار قلب یا همان ECG می‌تواند مشکلات عروقی را تشخیص دهد و به کمک محاسبات فشار خون، احتمال بروز بیماری قلبی و عروقی را تا ۳۰ روز یا حتی یک سال آینده را پیش‌بینی کند.

 

این سامانه هوشمند ریسک کاردیو RiskCardio   نام‌گذاری شده و بر اساس داده‌های واقعی بیماران پیشین توسعه یافته است. آموزش این سیستم به شکل زیر انجام شد: اگر بیمار زنده بماند، ضربان قلب او طبیعی قلمداد شده و اگر از دنیا برود، فعالیت قلبش خطرناک در نظر گرفته می شود. نتیجه نهایی گزارش شده به کاربرانی که در این تحقیق شرکت کرده اند نیز از میانگین سری ضربان قلب متوالی گزارش می‌شود.

 

همچنین منطق پشت این هوش مصنوعی بر اساس «نوسان بیشتر ضربان قلب، احتمال بیشتر مرگ بر اثر نارسایی قلبی» عنوان شده است.

 

اخیرا هوش مصنوعی کاربرد‌های پزشکی زیادی پیدا کرده‌ است که استفاده از آن به عنوان پیش‌بینی کننده خطر سکته یکی از آخرین روش‌های کاربردی این تکنولوژی به شمار می‌رود.

 

البته به گفته محققین، ریسک کاردیو هنوز جای کار زیادی دارد. اهداف آتی آن‌ها گسترده کردن داده‌ها برای پوشش بازه‌ سنی بزرگتر، پیشینه‌ هر شخص و سن و سال افراد عنوان شده است. همچنین این تکنولوژی باید بسیار دقیق باشد زیرا در صورت بروز خطا در پیش‌بینی‌ها، تبعات جانی را به همراه داشت.

 

در صورتی که ریسک کاردیو به چرخه پزشکی وارد شود، پزشکان این امکان را خواهند داشت که با بررسی سوابق قلبی و عروقی بیماران خود، بهترین روش درمانی را برای آن‌ها پیدا کنند.

 

محققین امیدوارند که با بهبود این سیستم بتوانند در آینده داده‌های نامشخص این حوزه را نیز شناسایی کنند و به تشخیص بهتر انواع بیماری قلبی و عروقی کمک کنند.

 

 

منبع: دیجیاتو

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.