اجرای گروه‌های نمایشی افراد دارای معلولیت در جشنواره نمایش عروسکی

 

مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی بهزیستی گفت: در ۱۶۱۰ مرکز توانبخشی روزانه و شبانه روزی اتاق‌های هنر راه‌اندازی شده و به مربیان این مراکز آموزش‌های لازم داده شده است.

 

رامین رضایی مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی بهزیستی درباره راه اندازی اتاق‌های هنر گفت: نوزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک برای اولین بار با حضور گروه‌های نمایشی افراد دارای معلولیت کار خود را در تهران آغاز کرد.

 

وی افزود: دست اندرکاران این جشنواره برای نخستین بار با همکاری سازمان بهزیستی کشور بخش فراگیر را با هدف فراهم کردن شرایطی برابر در بهره مندی افراد دارای معلولیت از منابع و فرصت‌های توسعه و توزیع عادلانه امکانات، ابزارها و تجهیزات هنری و دسترسی برابر به امکانات فرهنگی هنری، ارتقا سطح آگاهی عمومی تلفیق و مشارکت اجتماعی افراد دارای معلولیت و ایجاد زمینه‌های تعامل و تبادل تجربیات و اطلاعات با سایر گروه‌های نمایشی راه اندازی کرده‌اند.

 

مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی بهزیستی گفت: در این جشنواره گروه‌های نمایشی افراد دارای معلولیت از استان‌های کرمانشاه، یزد، سیستان و بلوچستان، تهران، البرز، سمنان، گلستان، مازندران و کهکیلویه و بویراحمد در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی در کارگاه نمایش و فضای باز مجموعه تئاتر شهر تولیدات نمایشی خود را اجرا می‌کنند.

 

رضایی افزود: نمایش‌های بخش صحنه‌ای شامل قطعه گمشده به کارگردانی گلنار اکبری، قصه بخت به کارگردانی ابوالفضل میروکیلی و محمد حسن ابویی، مهرنگ به کارگردانی راضیه حسن پور، آخرین جشن پاییز به کارگردانی علی جباری، کبوترم را خواهم ساخت به کارگردانی ندا هادیان، مبارک در قصه‌های خوب به کارگردانی سعیده دهقانی نژاد، پدر شعر فارسی به کارگردانی افشین قاسمی و بخش خیابانی نمایش سرزمین مادریم به کارگردانی سمیه گلباز و داود بختیاری است.

 

وی تشریح کرد: در حال حاضر ۲۵۰ گروه نمایشی فعال در کشور وجود دارد که با توجه به نقش مؤثر هنر نمایش در فرآیند توانمندسازی افراد دارای معلولیت، معاونت امور توانبخشی سازمان بهزیستی نسبت به برگزاری سالیانه شش جشنواره منطقه‌ای تئاتر افراد دارای معلولیت اقدام کرده که در سال جاری برگزیدگان این مناطق به جشنواره ملی تئاتر معلولین «مهرآئین» راه پیدا خواهند کرد.

 

مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی بهزیستی گفت: در ۱۶۱۰ مرکز توانبخشی روزانه و شبانه روزی اتاق‌های هنر راه اندازی شده و به مربیان و مسئولین فنی این مراکز آموزش‌های لازم در گرایش‌های هنرهای نمایشی، تجسمی و موسیقی با تاکید بر توانبخشی هنری داده شده، که ماحصل بخش نمایش این مراکز تولیدات نمایشی است که تعدادی از آنها را در جشنواره تهران مبارک شاهد هستیم.

 

رضایی افزود: از دیگر اقداماتی که این حوزه از سال ۱۴۰۱ آغاز کرده ایجاد پایگاه‌های ثابت و سیار هنر در مناطق روستایی کشور جهت بهره مندی افراد دارای معلولیت ساکن روستاها از خدمات توانبخشی هنری است که در حال حاضر ۷۰ پایگاه در ۷ استان کشور راه اندازی شده است.

 

 

منبع: مهر

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.