ایمنی وسایل بازی کودکان معلول باید افزایش یابد

 

 

 

 

 

 

مشاور شهردار مشهد در امور شهروندان دارای معلولیت از لزوم افزایش ایمنی وسایل بازی کودکان دارای معلولیت سخن گفت.

 

جواد شکوری مشاور شهردار مشهد در امور شهروندان دارای معلولیت در نشست علمی "یک شهر، یک تجربه" با اشاره به اهمیت مناسب سازی وسایل بازی کودکان دارای معلولیت گفت: معلولیت متنوع هستند و شدت آنها متفاوت است و در مورد وسایل بازی، باید به توانایی استفاده کودک حتما توجه شود.

 

وی  ادامه داد: جنسیت کودک اهمیت دارد و ساختار وسایل بازی چه از حیث علاقمندی کودک و چه از بابت توان استفاده، نکته بسیار مهمی تلقی می گردد.

 

مشاور شهردار مشهد در امور  شهروندان دارای معلولیت عنوان کرد: لزوم افزایش گام به گام کیفیت وسایل بازی معلولان سبب می شود که طراحان این وسایل در ادامه حتما به رفع اشکالات وسایل اقدام نمایند.

 

شکوری تاکید کرد: ایمنی و امنیت استفاده از وسایل بازی معلولان حائز اهمیت است و از آن سو، تاب آوری کودک در استفاده از وسایل هم مهم است؛ کیفیت وسایل ضامن بازی بیشتر کودک معلول است.

 

وی در پایان عنوان کرد: به هیچ عنوان موافق جداسازی پارک‌های بازی کودکان معلول و غیرمعلول نیستیم و باید به سمتی برویم تا ۲۰ هزار کودک دارای معلولیت بتوانند از ظرفیت ۲۰۰ پارک احداث شده در مشهد بهره‌مند شوند.

 

 

منبع: شهرآرانیوز

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.