به نظر می‌رسد حداقل ۱۰۰ هزار خانواده اوتیسمی را داشته باشیم

سعیده صالح غفاری، مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران ، یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ،اوتیسم،اتیسم،اسایشگاه سالمندان و معلولین انوار افتاب

 

 

مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار خانواده مبتلا به اوتیسم شناسایی شده است اما به نظر می‌رسد حداقل ۱۰۰ هزار خانواده اوتیسمی را داشته باشیم.

 

سعیده صالح غفاری مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: بلوغ شنیدن و رسیدگی را در این دوره از شورا شاهد بوده ایم و بابت رسیدگی اعضای شورا به نیاز های جامعه اوتیسم ایران تشکر می کنیم.

 

مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با اعلام اینکه از بین هر یکصد نفر کودک متولد شده، یک کودک مبتلا به اوتیسم در کشور متولد می شود که جامعه را تحت الشعاع قرار می دهد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار خانواده شناسایی شده داریم اما به نظر می رسد حداقل ۱۰۰ هزار خانواده اوتیسمی داشته باشیم.

 

وی تأکید کرد: خانواده هایی که دارای کودکان زیر ۶ سال هستند باید به مراکز مراجعه کنند چرا که اوتیسم درمان ندارد و باید متخصصانی از بخش های مختلف حضور داشته باشند تا به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کنند.

 

صالح غفاری با اشاره به شناسایی ۲۳ سازمان برای رسیدگی به مشکل اوتیسم، یادآور شد: اگر رسیدگی به کودکان مبتلا به اوتیسم انجام شود قابلیت بهبود دارد و افراد مبتلا می توانند در آینده در جامعه حضور داشته باشند که نیازمند همکاری این ۲۳ سازمان است. از این میان وزارت آموزش و پرورش، بهزیستی و وزارت بهداشت سه سازمان اصلی هستند.

 

وی تأکید کرد: در کشور هیچ کلینیک تخصصی مناسبی برای رسیدگی به کودکان مبتلا به اوتیسم نداریم و امروز با مصوبه شورای قبلی در آخرین روزی که از شورا خارج می شدند، توفیق حمایت به شورای ششم رسید به طوری که گودبرداری این مجتمع در عید غدیر انجام خواهد شد که خیرین داخل و خارج از ایران در این امر مشارکت دارند و حمایت شورا نیز می تواند اثرگذار باشند.

 

وی ضمن تقدیر از شهرداری برای ارائه طرح ترافیک به خانواده های دارای فرزندان مبتلا به اوتیسم، یادآور شد: این کودکان نمی توانند با اتوبوس و مترو در سطح شهر تردد کنند.

 

مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با اشاره به هزینه های بیماران مبتلا به اوتیسم خاطرنشان کرد: خانواده ها ماهیانه باید ۱۰ میلیون تومان برای طیف متوسط و شدید اوتیسم هزینه کنند.

 

منبع: فارس

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.