پیش بینی می‌شود ۸ تا ۱۵ در جامعه ایران دارای معلولیت باشند

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: پیش بینی می‌شود ۸ تا ۱۵ در جامعه ایران دارای معلولیت باشند که نیازمند سرشماری جدید هستند.

 

علی‌محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه بازدید وزیر کشور از مرکز اورژانس کشور که به مناسبت هفته بهزیستی انجام شد، اظهار کرد: بیش از ۱۶۰ مأموریت در تکالیف سازمان بهزیستی تعریف شده و هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در قالب یک میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار تحت پوشش این سازمان قرار دارند.

 

وی افزود: از این تعداد یک میلیون و ۴۲۹ هزار نفر معلول هستند و این در حالیست که پیش بینی می‌شود ۸ تا ۱۵ در جامعه ایران دارای معلولیت باشند که نیازمند سرشماری جدید هستند.

 

قادری به خدمات ارائه شده بهزیستی به این قشر اشاره و تاکید کرد: تا امروز ۱۴ هزار مسکن به خانواده‌های دارای ۲ معلول بیشتر، اعطا شده است.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: از دیگر اولویت‌های سازمان بهزیستی موضوع مناسب سازی است که به جد در حال پیگیری هستیم و در هفته‌ها و روزهای اخیر جلساتی با حضور استانداران برگزار و دستورات وزیر کشور به استانداران ابلاغ شد.

 

وی تاکید کرد: علاوه بر این طبق مصوبات و دستورات دولت ۱۵ درصد منابع استانی باید تحت عنوان تسهیلات و برنامه‌های اشتغال در اختیار خانواده بهزیستی قرار گیرد.

 

قادری به عدم بهره مندی بهزیستی از بستر زکات اشاره کرد و گفت: این مساله درحالی است که بهزیستی به واسطه پوشش قشر آسیب‌پذیر یکی از نهادهای اولویت دار در بهره مندی از زکات است.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین کاهش ۷۵ درصدی حضور کودکان در شیرخوارگاه‌های بهزیستی را به عنوان یکی از دستاوردهای دولت یاد کرد و افزود: تعداد زیادی کودک به والدین سرپرست فرزندخواه داده شده که این امر با اولویت پرورش کودکان در جمع خانواده صورت گرفته است.

 

وی تاکید کرد: سیاست بهزیستی حداکثر واگذاری نوزادان بدون سرپرست به متقاضیان فرزندخواندگی است که البته با استاندارد و راستی آزمایی های دقیق انجام می‌شود.

 

منبع: شمعدانی

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.