حمایت دستگاه قضایی استان قم از سالمندان و معلولین بزه دیده

 

رئیس کل دادگستری استان قم بر وظایف معاونت‌ اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در راستای حمایت از حقوق معلولان و سالمندان تاکید کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین علی مظفری رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به مفاد دستورالعمل حمایت از حقوق اشخاص دارای معلولیت و سالمند در فرایند دادرسی، گفت: با عنایت به توجه دین مبین اسلام و سفارش معصومین علیهم السلام، رعایت حقوق افراد ناتوان از قبیل معلولین و سالمندان، رفق و مدارا با آنان و حفظ کرامت و حرمت انسانی افراد دارای معلولیت و سالمندان کم توان ضروری است و این افراد می بایست مانند همه آحاد جامعه از فرصت دادرسی عادلانه در دستگاه قضائی و دریافت خدمات با کیفیت در سایر دستگاه‌ها برخوردار باشند.

 

مظفری افزود: عدم توانایی جسمی و مالی نباید مانعی برای احقاق حقوق معلولین و سالمندان بزه دیده باشد و همه کارکنان اداری و قضایی باید امور اداری و قضایی معلولین و سالمندان را با سهولت، سرعت و دقت انجام دهند.

 

رئیس کل دادگستری استان قم تاکید کرد: در ادارات و مجتمع‌های قضایی استان می بایست محلی برای پاسخگویی و ارائه خدمات به معلولین و سالمندان در نظر گرفته شود.

 

این مقام قضایی با تأکید بر وظایف معاونت‌ اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در راستای حمایت از حقوق معلولان و سالمندان، تصریح کرد: در راستای اجرای دستورالعمل حمایت از حقوق معلولان و سالمندان همکاری و تعامل دستگاه قضایی با سازمان هایی چون بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بسیج حقوقدانان ضروری است و در این خصوص تشکیل کارگروه حمایت از حقوق معلولان و سالمندان در استان مفید و موثر خواهد بود.

 

وی در پایان یادآور شد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، اقدامات خاص دستگاه‌های اجرائی استان در خصوص حمایت‌ از معلولان و سالمندان را در دوره‌های زمانی مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و نسبت به تشکیل کارگروه استانی جهت حمایت از معلولین و سالمندان اهتمام ورزد.

 

منبع: ایسنا

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.