با کمک مسئولین و خیرین برای بهسازی آسابشگاه انوار آفتاب قدم خیری برداریم

 

 

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم در بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب گفت: انشاالله با کمک مسئولین، خیرین و گروههای جهادی برای بهسازی آسابشگاه قدم خیری برداریم.

سردار محمد رضا موحد فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم عصر روز گذشته (سه شنبه) با حضور در آسایشگاه معلولین و سالمندان آفتاب قم از بخشهای مختلف این مجموعه بزرگ بازدید کرده و در جریان اقدامات این آسایشگاه در زمان مدیریت جدید این مرکز قرار گرفت.

وی ضمن تشکر از مسئولان و پرسنل آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب در جهت تکریم این عزیزان، خدوم این مرکز، درخصوص پشتیبانی و همکاری سپاه در امور عمرانی این مرکز  با اعزام گروههای جهادی و حمل و نقل سالمندان و معلولین  با استفاده از امکانات سپاه نیز اعلام آمادگی نمود.

سردار موحد گفت: انشاالله با کمک مسئولین، خیرین و گروههای جهادی بتوانیم قدم خیری در راستای بهسازی و بروز رسانی این مجموعه ارزشمند برداریم.

همچنین در این دیدار فاطمه پورمحمدی، مدیرعامل موسسه خیریه انوار آفتاب بیان کرد: در حال حاضر خدمات این مؤسسه شامل «نگهداری و توان‌بخشی سالمندان و معلولان»، «مرکز آموزشی اوتیسم»، «طرح مثبت زندگی» می باشد.

وی با تأکید بر اینکه بیشتر هزینه‌های ۴۲۰ مددجو و ۹۰ پرسنل این آسایشگاه از طریق کمک‌های نیکوکاران و خیرین تأمین می‌شود، افزود: ماهانه بالغ بر دو میلیارد تومان هزینه جاری آسایشگاه در سال گذشته بوده است که شامل حقوق و بیمه پرسنل و هزینه خوراک، پوشاک و درمان مددجویان می‌شود.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: تعدادی از مددجویان آسایشگاه، مجهلول‌الهویه هستند و بیشتر آنان خانواده‌های بسیار مستضعفی داشته که از پس تأمین هزینه‌های مالی برنمی‌آیند.

مدیرعامل مؤسسه خیریه انوار آفتاب بیان کرد: بالغ بر صد نفر از مددجویان به طور کامل زمین‌گیر هستند و مددکاران آسایشگاه باید غذا در دهان‌شان بگذارند و نظافت شخصی‌شان را انجام دهند.

وی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از سالمندان این آسایشگاه، معلول ذهنی بالای شصت سال هستند و بخش دیگر یا ازدواج نکردند یا فرزندی نداشتند که از آنها مراقبت و نگهداری کنند.

برای دیدن گزارش تصویری این خبر اینجا و برای دیدن فیلم این بازدید اینجا کلیک کنید.