مدیران آسایشگاه انوار آفتاب با مدیرعامل هلال احمر قم دیدار کردند

 

مدیران آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم با محمد رضا بهرامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم دیدار کردند.

محمدرضا بهرامی مدیرعامل هلال احمر استان قم در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتهای مدیران موسسه انوار آفتاب این کار را بسیار ارزشمند عنوان نمود.

وی با اشاره به اینکه در هلال احمر استان قم حدودا 1300 پرونده از مددجویانی موجود می باشد که تحت پوشش هیچ ارگانی نیستند افزود: اکثر این مددجویان از اتباع می باشند و دارای معلولیت های گوناگون هستند.

بهرامی با بیان اینکه اگر هر مددجو کد مشترکی در بین ارگانهای ذیربط داشته باشد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، تصریح کرد: این کد باعث ایجاد خدمت رسانی بهتر از سوی ارگانها و هلال احمر به این عزیزان خواهد شد.

بهرامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: در ایام کرونا حدودا 8 میلیارد پول نقد بین نیازمندان استان قم تقسیم شده است که حدودا 90 درصد جهت هزینه دارو و درمان بوده است.

فاطمه پورمحمدی، مدیرعامل موسسه خیریه انوار آفتاب در ابتدای این دیدار گزارشی در خصوص خدمات و فعالیتهای این موسسه ارائه نمود.

وی گفت: در حال حاضر خدمات این مؤسسه شامل «نگهداری و توان‌بخشی سالمندان و معلولان»، «مرکز آموزشی اوتیسم»، «طرح مثبت زندگی» می باشد.

مدیرعامل موسسه خیریه انوار آفتاب افزود: آسایشگاه سالمندان و معلولین قم یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین مراکز نگهداری و توانبخشی شبانه‌روزی کشور می باشد و با کمک مردم نیکوکار اداره می‌گردد.

پورمحمدی بیان کرد: این آسایشگاه خیریه در حال حاضر پذیرای بیش از 420 نفر از سالمندان و معلولین ذهنی می‌باشد که نیمی از سالمندان و حدود 25 درصد معلولین مقیم این مرکز مجهول‌الهویه و بی‌‌سرپرست هستند.

وی با بیان اینکه هزینه های ماهیانه آسایشگاه حدودا بالغ بر 4 میلیارد تومان می باشد، تصریح کرد: : تمام نیازهای این عزیزان از قبیل خوراک، پوشاک، مواد شوینده و بهداشتی، دارو، درمان، نیازهای‌ عمرانی و... صرفاً به همت خیرین ‌گرامی تامین می‌گردد.

خدابخش اسماعیلی مدیر آسایشگاه انوار آفتاب نیز گفت: ساختمان های آسایشگاه فرسوده است و 30 الی 40 سال قدمت دارد؛  تعمیرات اساسی اکثر خوابگاهها در حال انجام است و آنها را به روزرسانی می کنیم.

وی گفت: خیرین کاشی و سیمان و وسایل عمرانی را می آورند و با جان و دل می دهند و به من اعتماد دارند، برخی نیز به عنوان خیرین کارهای تاسیساتی و برق کشی انجام دادند واقعا از این نیکوکاران عزیز تشکر می کنیم امیدواریم این فعالیت ها را برای رفاه این عزیزان ادامه دهند.

 

جلال بیطرفان

list item image

مواد غذایی

برنج، روغن، حبوبات، مرغ، تخم مرغ، پنیر، مربا، حلوا، شکر و قند، چای، شیر، سس مایونز، ادویه جات، آبلیمو، ماکارونی، سیب زمینی، پیاز، میوه فصل و...

list item image

پوشاک

حوله حمام و دستی، پارچه لباس، پارچه ملحفه، بالش و تشک، دمپائی، جوراب، پتوی مسافرتی، کلاه، پتو، دستکش، لباس های متنوع

list item image

بهداشتی و شوینده

ایزیلایف، شامپو، مایع های: (ظرفشویی، دستشویی، سفید کننده، جرم گیر، نرم کننده)، پودر دستی و ماشینی، صابون، لیوان یکبار مصرف، ماگ

در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب قم بیش از 420 سالمند و معلول نیازمند و بی سرپرست بصورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. تمام نیازهای این عزیزان با کمک و همت مردم نیکوکار تأمین میگردد. شما نیز میتوانید ما را در نگهداری این عزیزان یاری نمائید. 

پرکاربردترین اقلام مورد نیاز:

به اطلاع صاحبان محترم کسب و کار میرساند تمامی اقلام اهدائی به مؤسسه خیریه انوار آفتاب معاف از مالیات می‌باشد.