در آسايشگاه تمام تلاشمان اين بود كه سالمندان و معلولين شاد باشند

هر جامعه‌اي در هر اندازه‌اي، نياز به فضاي فكري و سرگرمي دارد؛ هر چه فضا شاد‌تر و آموزنده‌تر باشد، انگيزه‌ي افراد بالاتر مي‌رود و باعث افزايش روحيه‌ي تلاشگري و پويايي مي‌شود.

در اين یک سال حضور موسسه انوار آفتاب در آسایشگاه تلاش كرديم كه با برگزاري مراسمات و كلاس‌ها و نشست‌ها و حضور در فضاي رسانه‌اي و خبري، فضايي گرم و صميمي و پيش‌رونده و فعال ايجاد كنيم. در اين راه از مسئولين استاني نيز دعوت كرديم كه علاوه‌بر بازديد از مجموعه، به همفكري جهت بهبود وضعيت مددجويان بپردازند.

امروزه هر مجموعه‌اي براي اينكه بتواند خود را به اطرافيانش بشناساند و از برنامه‌هاي خود به ديگران اطلاع دهد؛ نياز به زيرساختي قوي در فضاي مجازي و رسانه‌هاي خبري دارد؛  با  به روز‌رساني سایت ASAQOM.com، چاپ ويژه‌نامه آسايشگاه در روزنامه ايران، ساخت چند تيزر تبليغاتي، حضور در راديو ايران و شبكه نور و نشست مطبوعاتي با حضور مسئولين و سرپرستان روزنامه‌ها و سايت‌ها و پايگا‌ه‌هاي اطلاع رساني، توانستيم تا حد قابل توجهي خود را به عنوان يك مجموعه فعال و حاضر در فضاي رسانه معرفي كنيم.

در آسايشگاه تمام تلاشمان اين بود كه سالمندان و معلولين شاد باشند؛ دوست داشتيم هميشه خنده بر لبانشان باشد و احساس امنيت و آرامش كنند. به اين دليل ماهانه بين يك تا سه جشن به مناسبت تولد و اعياد مذهبي برگزار شد؛ از ديگر فعاليت‌هايي كه درنظر گرفته‌شد، اردو‌هاي تفريحي و زيارتي(هرهفته) و تماشاي فيلم‌هاي كمدي در سينما بود.

براي درگير كردن قوه‌ي تفكر و خلاقيت مددجويان، كلاس‌هاي خواندن و نوشتن و نقاشي توسط كارشناس روانشناسي برگزار كرديم همچنين با هدف اشتغال‌زايي و سرگرمي، كلاس آموزش نخ‌ريسي در سه ماه ارائه شد.

 برگزاري كلاس‌هاي آموزش رفتار حرفه‌اي و طرح واره‌ها از جمله فعاليت‌هاي فرهنگي براي پرسنل مجموعه بود.

 همواره قدردان كمك‌هاي مالي و معنوي خيرين بزرگواري هستيم كه در اين يك سال ما را همراهي كردند، برگزاري مراسماتي براي تجليل از اين بزرگواران كمترين كاري بود كه مي‌توانستيم در حق محبت ايشان انجام دهيم.

 

برای آشنایی با آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب اینجا و برای مشارکت و نیکوکاری اینجا کلیک کنید.