گلایه مندی مدیران مراکز توابخشی بهزیستی از عدم افزایش یارانه

 

مدیران مراکز توابخشی بهزیستی از عدم اجرای قانون تبصره یک ماده ۷ قانون حمایت از معلولان گلایه مندند.

همانطور که می‌دانیم مراکز توانبخشی بهزیستی بيش از ٣٥ سال است در حال خدمت‌رسانی به جامعه معلولین می‌باشند و این خدمت صادقانه از یک سو کاهش دهنده آلام خانواده‌های دارای افراد معلول بوده و از سوی دیگر کیفیت زندگی معلولین را ارتقا داده است اما بعلت عدم اجرای تبصره یک ماده ۷ قانون جامع حمایت از معلولین که در آن صراحتا قید شده است یارانه پرداختی مراکز توسط سازمان، باید مطابق با قیمت تمام شده خدمات باشد، لکن بودجه سازمان بهزیستی افزایش چندانی نداشته و این سازمان قادر به پرداخت یارانه مناسب به مراکز مطابق قانون، نمی‌باشد.

امسال یارانه پرداختی یک چهارم قیمت تمام شده بوده و این باعث گردیده است که به علت افزایش ۵۷ درصدی در میزان دستمزد و بیمه و تورم ایجاد شده در مواد غذایی و بهداشتی و همچنین افزایش قیمت دارو و ... این مراکز با مشکلات اقتصادی روبرو شده و تاكنون با وام و استقراض دوام آورده‌اند و دیگر قادر به ادامه اين روند نمی‌باشند. لذا کیفیت خدمات ارائه شده کاهش یافته است.

بنابراین مراکز توانبخشی تنها خواستار اجرای قانون میباشند و از اصحاب رسانه تقاضای پیگیری و مطالبه گری دارند.

این در حالی است که چند پیش علی محدقادری رئیس سازمان بهزیستی در نامه ای  به سید مسعود میرکاظمی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار افزایش این بودجه شده بود.

برای آشنایی با آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب اینجا و برای مشارکت و نیکوکاری اینجا کلیک کنید.